Innowacyjna endoskopia

W 2012 roku zakupiliśmy zestaw do videoendoskopii wysokiej rozdzielczośći (HDTV) Evis Exera III serii 190 firmy Olympus. Jest to najwyższej klasy sprzęt endoskopowy dostępny aktualnie na rynku.

Technologie opracowywane przez firmę OLYMPUS umożliwiają ciągłe doskonalenie sztuki endoskopii. Jako światowy lider w dziedzinie endoskopii, OLYMPUS oferuje pracownikom służby zdrowia na całym świecie najnowocześniejszą technologię medyczną. Zaangażowanie w badania i rozwój oraz współpraca ze środowiskiem medycznym przyczyniają się do poprawy nie tylko samej technologii, ale również komfortu badanego pacjenta. Jest to ciągła ewolucja w kierunku coraz większego zaawansowania technologii optycznej stosowanej w endoskopii, a w konsekwencji trafniejszej, dokładniejszej i szybszej diagnozie.

Najnowszy produkt wprowadzony na rynek, system endoskopowy EVIS EXERA III, ustanawia nowe standardy dla technologii, koncentrując się na następujących czynnikach:

  • Doskonalenie wizualizacji – standard HDTV(1080p), NBI, Dual Focus, etc.
  • Doskonalenie kontroli – unikalne adaptacyjne konstrukcje endoskopów.
  • Doskonalenie przebiegu pracy – dokumentacja badań w najwyższym możliwym standardzie obrazowania i zapisie cyfrowym.

Doskonała wizualizacja to podstawa skutecznej diagnozy – tylko to, co zobaczymy, możemy zinterpretować!

Endoskopy OLYMPUS wykorzystują zaawansowaną optykę, najnowsze rozwiązania, posiadają udoskonalone przetworniki obrazu oraz nowy procesor wideo CV-190, aby dostarczać wyjątkowo wyrazistych obrazów w najwyższym możliwym systemie obrazowania HDTV w standardzie 1080p. W produktach generacji EVIS EXERA III obrazowanie HDTV 1080p jest standardem w podstawowym asortymencie endoskopów.

Doskonała wizualizacja to podstawa skutecznej endoskopii. Technologia podwójnego ustawiania ostrości za pomocą dwustopniowych soczewek optycznych opracowana wyłącznie przez OLYMPUS umożliwia lekarzom przełączanie trybów obserwacji. Dzięki temu mogą oni z niespotykaną precyzją badać błony śluzowe i naczynia włosowate podczas rutynowych badań uzyskując, przy bardzo dużych zbliżeniach, obraz HDTV 1080p. Oznacza to możliwość skutecznego wykrywania zmian chorobowych, które do tej pory nie mogły być zauważone!
 

 
Obraz w trybie normalnym   Obraz w trybie bliskim


Doskonała wizualizacja to możliwość diagnostyki filtrowanym pasmem światłaNBI (Narrow Band Imaging). Innowacyjna technologia umożliwiająca bardzo precyzyjną ocenę siatki naczyń krwionośnych przewodu pokarmowego. Tkanki zmienione chorobowo zawierają nienaturalny układ naczyń włosowatych, a obserwacja z użyciem zmodyfikowanego światła umożliwia wcześniejsze wykrycie tych zmian. Firma OLYMPUS opracowała technologię obrazowania w wąskim paśmie światła, aby usprawnić badanie i charakteryzacjętkanek zdrowych i patologicznych. Obecnie udoskonalona wersja produktów pozwala na prowadzenie obserwacji z dwukrotnie większej odległości oraz zapewnia większy kontrast, co umożliwia wykorzystanie ich do nowych zastosowań klinicznych oraz sprawia, że obrazowanie w trybie NBI staje się standardowym elementem opieki nad pacjentami.
 

 
Obraz w białym świetle   Obraz w świetle NBI


Sztuka endoskopii wymaga stosowania odpowiednich narzędzi w celu zapewnienia najlepszej możliwej opieki nad pacjentem. System endoskopowy EVIS EXERA III stanowi krok naprzód pod względem łatwości obsługi oraz najnowocześniejszych technologii. System ten ułatwia lekarzom bardziej skuteczne przeprowadzanie zabiegów oraz umożliwia personelowi oddziału gastrologicznego łatwe i pewne przygotowanie oraz mycie, dezynfekcję urządzenia.

Doskonalenie kontroli to innowacje w konstrukcji endoskopów, zmiany, które mają na celu umożliwienie wykonania badań szybciej przy jednoczesnym minimalizowaniu poczucia dyskomfortu pacjenta podczas i po badaniu. Aparaty są wyposażone w systemy, dzięki którym są bardziej podatne na prowadzenie i manewrowanie kamerą podczas badania, przez co czas badania i odczucia boleści mogą zostać istotnie zredukowane.

Doskonalenie przebiegu pracy to również doskonalenie dokumentacji, możliwość wykonywania zdjęć w standardzie HDTV 1080p, łatwość przekazania w formie cyfrowej. Te rozwiązania umożliwiają szybką dokumentację i opis badania przekazywany w formie elektronicznej i papierowej. Takie przedstawienie wyniku badania jest szalenie istotne dla dalszego leczenia i oceny postępów.

 

Centrum Diagnostyczno
Terapeutyczna „MEDYK”

Przychodnia Konin
Konin ul. Szpitalna 43
tel. 63 244 38 38, 63 263 31 00

Mapa dojazdu
 

Przychodnia Kalisz
Kalisz ul. Podkowińskiego 2
tel./fax 62 766 49 66

medyk@gastrolog.konin.pl
www.gastrolog.konin.pl

 

REJESTRACJA INTERNETOWA

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do
gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj. zamknij