Gastroskopia bezstresowa (przeznosowa)

Od początku 2011 roku wykonujemy gastroskopię metodą przeznosową ("gastroskopia bezstresowa"). Gastroskopia przez nos jest innowacyjnym badaniem w naszym regionie. Badanie jest znacznie lepiej tolerowane przez pacjenta, nie wywołuje odruchów wymiotnych. Pacjent może rozmawiać w trakcie gastroskopii. Gastroskopię przeznosową wykonujemy innowacyjnym supercienkim aparatem Olympus GIF-XP180N o średnicy 2-krotnie mniejszej od stosowanych dotychczas gastroskopów (5,5 mm). Firma Olympus jest niekwestionowanym liderem w produkcji sprzętu do badań endoskopowych.

Do głównych innowacyjnych rozwiązań zastosowanych w konstrukcji endoskopu zalicza się:

  • możliwość wykonania badania metodą przeznosową (gastroskopia „bezstresowa”)
  • pomimo tak małej średnicy możliwe jest pobieranie wycinków do badania histopatologicznego oraz na test Helicobacter pylori
  • możliwość obrazowania w wąskim paśmie światła tzw. Funkcja NBI (Narrow Band Imaging)

Obrazowanie w wąskim paśmie światła pozwala uwidocznić ukrytą strukturę powierzchni śluzówki i powierzchniowe naczynia włosowate.

Obrazowanie w wąskim paśmie światła (NBI) wykorzystuje różnice we właściwościach pochłaniania światła przez krew i tkanki otaczające naczynie krwionośne, co ułatwia obrazowanie naczyń włosowatych, które kontrastują z otaczającą je błoną śluzową. Kontrast ten może również podkreślić strukturę. 
Funkcja ta ma niebagatelne znaczenie w diagnozowaniu i wczesnym wykrywaniu  niewielkich zmian lub zmian słabo widocznych. Skutkuje wykryciem ewentualnych zmian np. nowotworu we wczesnym stadium co znacznie polepsza rokowania dotyczące leczenia.

Wąska średnica wziernika

Pomimo 2 mm kanału roboczego średnica wziernika endoskopu pozostaje wąska i wynosi 5,5mm wyróżniając  się na tle innych  rozwiązań na rynku. Mniejsza średnica endoskopu przekłada się na łatwość wprowadzania i manewrowania endoskopu, a co za tym idzie, pozwala przeprowadzić badanie bez dużych obciążeń pacjenta. Ponadto mniejsza średnica pozwala endoskop wprowadzić głębiej co w bezpośredni sposób przekłada się na skuteczność badania i wyniki leczenia.

Głębia ostrości od 3 do 100mm

Głębia ostrości od  3 mm pozwala na uzyskanie ostrego obrazu przy  przybliżeniu endoskopu  do  śluzówki  na 3 mm  i rozpoznawanie   najmniejszych zmian w  strukturze   badanej tkanki przyczyniając się do prawidłowości rozpoznania.

Najwyższej klasy sprzęt endoskopowy

Znieczulenie do badań i zabiegów endoskopowych

 

Centrum Diagnostyczno
Terapeutyczna „MEDYK”

Przychodnia Konin
Konin ul. Szpitalna 43
tel. 63 244 38 38, 63 263 31 00

Mapa dojazdu
 

Przychodnia Kalisz
Kalisz ul. Podkowińskiego 2
tel./fax 62 766 49 66

medyk@gastrolog.konin.pl
www.gastrolog.konin.pl

 

REJESTRACJA INTERNETOWA

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do
gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj. zamknij