PROFESJONALNA OPIEKA MEDYCZNA

USG/echokardiografia

Siemens Acuson X300

Aparat ultrasonograficzny Siemens Acuson X300 jest jednym z najnowszych produktów Siemensa (przedstawiciel handlowy firma Ado-Med). Urządzenie posiada obrazowanie w trybie standardowym 2D oraz 3D - obrazowanie trójwymiarowe w czasie rzeczywistym foursight 3D z możliwością wykorzystania dla pewności diagnostyki opcji Dopplera przy analizie przepływów naczyniowych i tkankowych. Ponadto, aparat ma do dyspozycji bardzo zaawansowaną opcję kardiologiczną i naczyniową pozwalającą na szeroką diagnostykę w zakresie chorób układu krwionośnego.

Urządzenie wyposażone jest w trzy głowice ultrasonograficzne:

  • convex szerokopasmową, wieloczęstotliwościową w paśmie podstawowym 2,0-5,0 MHz, przeznaczoną m.in. do diagnostyki: jamy brzusznej, narządów rodnych, narządów miednicy oraz serca płodu,
  • liniową szerokopasmową, wieloczęstotliwościową w paśmie podstawowym 5,0-10,0 MHz, przeznaczoną m.in. do diagnostyki: narządów położonych powierzchownie (sutków, tarczycy, jąder), struktur ortopedycznych oraz naczyń krwionośnych,
  • kardiologiczną szerokopasmową, wieloczęstotliwościową w paśmie podstawowym 2,0-4,0 MHz, przeznaczoną m.in. do diagnostyki: kardiologicznej, badań transkranialnych oraz jamy brzusznej u „trudnych” pacjentów.

Aparat wyposażony jest w system archiwizacji DIMAQ-IP, pozwalający na zapamiętanie dowolnej ilości obrazów oraz nagranie badania w trybie ciągłym na nośniku: DVD-R/RW, CD-R/RW, USB oraz HDD. Ułatwia to w wymiernym stopniu ocenę porównawczą dla toczącego się procesu chorobowego oraz pozwala na bezpośrednią ocenę wyników badania przez lekarza prowadzącego.

Centrum Diagnostyczno
Terapeutyczna „MEDYK”

Przychodnia Konin
Konin ul. Szpitalna 43
tel. 63 244 38 38

Mapa dojazdu
 

Przychodnia Kalisz
Kalisz ul. Podkowińskiego 2
tel./fax 62 766 49 66

medyk@gastrolog.konin.pl
www.gastrolog.konin.pl

 

REJESTRACJA INTERNETOWA

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do
gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj. zamknij